BAGELS AND FRIENDS – POCZUJ TO SAM

Restaurację Bagels & Friends w City Parku, w Poznaniu otworzyłam we wrześniu 2010 roku. Moje zainteresowania dobrym, zdrowym i pełnowartościowym jedzeniem oraz pasja, z jaką do niego podchodzę, stały się podstawą koncepcji żywieniowej Bagels & Friends. Ponadto chciałam stworzyć restaurację
o eleganckim, stylowym i przytulnym wystroju, w której każdy będzie się dobrze czuł. Miejsce na pogawędki z przyjaciółmi czy też spotkania biznesowe, a jednocześnie miejsce, do którego można zabrać również dzieci.

Od samego początku wprowadziłam to, czego brakowało mi w wielu innych restauracjach —na przykład gniazda elektryczne przy każdym stoliku, bezprzewodowy dostęp do internetu oraz możliwość serwowania dań już od godz. 8.00 w dni powszednie.

Moja koncepcja elastycznego ustawienia stolików przemówiła do naszych gości od samego początku. Kameralny zakątek z wygodnymi fotelami, rodzinny stół dla 8 do 12 osób oraz wysokie barowe stoliki i krzesła przy ścianie również spotkały się z pozytywnym przyjęciem. Te wszystkie szczegóły, uzupełnione miłą obsługą doświadczonego personelu pozwalały Państwu poczuć, czym jest restauracja Bagels & Friends. Wszyscy – od pracowników kuchni zaczynając, a na właścicielach kończąc, staraliśmy się umilić Państwu czas spędzony w Bagels & Friends, ponieważ chcieliśmy, aby zapragnęli Państwo do nas wracać.

A teraz wróćmy do tematu jedzenia.

Przez wszystkie lata aktywnego uprawiania sportu, dużo dowiedziałam się o mądrości jaka tkwi
w racjonalnym odżywianiu. Nauczyłam się również, że pożywne i zdrowe posiłki mogą i powinny być smaczne. To, co pojawia się na naszych stołach wyczarowujemy ze świeżych darów natury. Wszystkie składniki naszych zup są naturalne i nie zawierają żadnych konserwantów ani sztucznych dodatków. Nasze sałaty i główne dania przygotowywane są wyłącznie ze świezych produktów. Ważną kwestią jest również łączenie tradycyjnych smaków polskiej kuchni z tymi, które spotykamy w kuchniach całego świata. Przykładem tu mogą być nasze dania z buraków pochodzących z ekologicznych upraw. Cieniutko pokrojony polski burak, udekorowany kozim serem w połączeniu z kremem balsamicznym, odrobiną oliwy z oliwek i obsypany prażonymi orzechami włoskimi to danie, które pokazuje jak wykwintne mogą być nasze polskie specjały. Zaserwowane z Twoim ulubionym bajglem, sprawi iż danie będzie odpowiednio zbalansowane i pełnowartościowe pod kątem odżywczym. Każde nasze danie jest serwowane z bajglem, jednakże, jeśli dla kogoś będzie to za dużo, nasza obsługa z wielką przyjemnością zapakuje go, aby można nim obdarować kogoś bliskiego lub uraczyć się nim później.

Napoje i desery

Nie musisz być znanym aktorem, aby upajać się wyśmienitym smakiem naszej kawy Nespresso, naturalnymi sokami, czy odpowiednio wyselekcjowanymi winami, które indealnie pasują do naszych dań. Od czasu do czasu warto skusić się na coś słodkiego, nasze serniki czy  ciasto czekoladowe, rozpieści Twoje zmysły, a w połączeniu z kieliszkiem Prosecco, będzie po prostu eksplozją rozkoszy.

Cieszę się, że mogłam Państwa u siebie gościć. Jestem dumna z tego, co osiągnęłam razem z moimi współpracownikami. Jeżeli chcieliby Państwo podzielić się ze mną swoimi uwagami czy radami, proszę o przesyłanie ich na adres jvb@bagelsandfriends.pl . Przeczytam każdego emaila. Proszę do nas zajrzeć na facebooku – tam znajdą Państwo bieżące informacje na temat Bagels & Friends.

Justyna van Berkel